Nagroda za Science Point ATH w Gemini Park

Data: 28.12.2022 Kategoria: Ogólne

Podczas tegorocznej gali „PRCH Retail Awards” Gemini Park Bielsko-Biała otrzymało Srebrną Nagrodę w kategorii „Kampania i Działania CSR obiektu” za współtworzenie z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej oraz Miastem Bielskiem-Białą innowacyjnego Minicentrum Nauki „Science Point ATH”.

– Przestrzeń, którą stworzyliśmy wspólnie z naukowcami, studentami i znanymi ośrodkami popularnonaukowymi w Polsce miała na celu przede wszystkim pomóc młodym ludziom w poszerzaniu wiedzy zdobytej w szkole o praktykę, doświadczenie i eksperyment. Dzięki obranej formule inspirowaliśmy, ale także wyjaśnialiśmy najbardziej zawiłe zjawiska w sposób zrozumiały – mówi Marcin Ochmański, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

nagrodascipoint_4_800x1200.webp

Przez siedem miesięcy – od kwietnia do listopada 2022 r. – „Science Point” odwiedziło ponad 35 tys. tys. osób, na co wpływ miał m.in. fakt, że wszystkie dostępne tu wystawy i aktywności były bezpłatne. Minicentrum nauki stało się także popularnym celem wycieczek szkolnych, przez pół roku wspierając szkoły w realizacji ich programów. Samo przedsięwzięcie udowodniło, że nauka może wyjść poza akademickie mury, a galeria handlowa – poza swoje tradycyjne funkcje, stając się także społeczną przestrzenią eduzabawy.

Na stworzenie Science Point pozyskano wsparcie z Ministerstwa Edukacji i Nauki na kwotę 234 tysięcy złotych.