Witamy w Minicentrum Nauki Science Point LAB UBB w Gemini Park Bielsko-Biała

Dostępność

Opis warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami

Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze  szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062, z późn. zm.) informujemy, że będzie zapewniona dostępność udziału w wydarzeniu dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej.

Science Point LAB znajduje się na terenie Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku-Białej.

W rejestracji znajduje się punkt informacyjny, w którym można uzyskać informacje dotyczące  przestrzeni i wydarzeń Science Point LAB oraz udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami. 

Każdy odwiedzający może zgłosić swoje szczególne potrzeby organizatorom poprzez wysłanie e‑maila, sms-a lub telefonicznie przed wizytą lub w trakcie wizyty w punkcie informacyjnym.

Punkt informacyjny jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób z niedosłuchem. 

W „Science Point LAB” nauka jest dostępna dla każdego, również dla osób ze specjalnymi potrzebami. Przestrzeń jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Osoby słabosłyszące mogą skorzystać z pętli indukcyjnej wspomagającej rozumienie mowy w aparacie słuchowym. Raz w tygodniu pełni dyżur tłumacz na język migowy.

 


Dostępność cyfrowa

Uniwersytet Bielsko-Bialski zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej sciencepoint.ubb.edu.pl.

  • Data publikacji strony internetowej: 2024-01-22
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-01-22

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest w większości zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, zgodność z standardem WCAG 2.1. Wyjątkiem są niezgodności lub wyłączenia wymienione poniżej.

Treści niedostępne

  1. Niepoprawne opisy alternatywne do części zdjęć.
  2. Powtarzające się nazwy linków na kilku podstronach.
  3. Filmy nie posiada wariantu z audiodeskrypcją. Trwają prace nad przygotowaniem audiodeskrypcji.
  4. Część dokumentów elektronicznych umieszczonych na stronie jest w formie nierozpoznanych skanów w formacie pdf. Większość plików pdf nie posiada nadanej struktury dokumentu.
  5. Odnośniki do portalu Facebook w na podstronach zawierających aktualności w wersji kontrastowej nie spełniają wymogów WCAG 2.1. Wynika to z konieczności zachowania zgodności z księgą znaku tego portalu.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2024-01-01
  • Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-01-13

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: mgr inż. Robert Paprotny.
  • E-mail: webmaster@ubb.edu.pl
  • Telefon: 33 8279456

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dział Marketingu
  • Adres: ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała
  • E-mail: webmaster@ubb.edu.pl
  • Telefon: 33 8279456

Informacje dodatkowe

  • Na stronie internetowej kontrast spełnia wymagania WCAG na poziomie AAA, a rozmiar czcionki na poziomie A A+ A++.
  • Strona zgodna jest z wytyczną 2.1.2 Klawiatura niezablokowana (A).
  • Na stronie internetowej znajdują się informacje w języku łatwym do przeczytania ETR oraz plik zawierający tekst odczytywalny maszynowo.

Inne informacje i oświadczenia

Informujemy, że treści niedostępne wynikające z błędów redaktorskich są systematycznie poprawiane. Dodatkowo prowadzimy prace nad zwiększeniem dostępności udostępnianych dokumentów elektronicznych, opisem alternatywnym do grafik, audiodeskrypcją i dostępem alternatywnym do informacji o podstawowej działalności uczelni.

 


Dostępność architektoniczna

Działania objęte projektem odbywają się w miejscach wolnych od barier architektonicznych. Dzięki bardzo dogodnej lokalizacji CH Gemini w centrum miasta, wszyscy zainteresowani mają ułatwiony dojazd zarówno komunikacją publiczną (przystanek autobusowy przylega do terenu Gemini), jak i samochodem osobowym lub innym zorganizowanym środkiem transportu.

Na terenie CH Gemini Park znajdują się oznakowane miejsca parkingowe, jak również infrastruktura dla wózków inwalidzkich: windy, progi, podjazdy, toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  W razie potrzeby możliwe jest udostępnienie wózka inwalidzkiego.

Teren pozbawiony jest barier architektonicznych - dojazd drogami asfaltowymi lub wyłożonymi kostką chodnikową.  W niektórych miejscach możliwe są utrudnienia takie jak nierówności w płytach chodnikowych, ścieżki gruntowe, wyższe krawężniki.

Na terenie CH Gemini znajdują się toalety, które posiadają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostosowania dla rodziców z dziećmi – miejsca do przewijania i karmienia. 

Na teren Science Point LAB możliwe będzie wejście z psem asystującym, za okazaniem dokumentów potwierdzających kwalifikacje psa.

Istnieje możliwość przechowania odzieży wierzchniej na czas trwania wydarzeń w Science Point LAB.

plakat_otwarcie_a3.webp

©2024 Uniwersytet Bielsko-Bialski. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Dział Marketingu UBB

loga1.webp

"Science Point UBB - LAB Minicentrum Nauki
w Bielsku-Białej”

UMOWA Nr POPUL/SP/0069/2023/01
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

loga2.webp

DOFINANSOWANIE
305 470,00 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ
339 870,00 zł

DATA PODPISANIA UMOWY
28.07.2023