Opis warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062, z późn. zm.) informujemy, że będzie zapewniona dostępność udziału w wydarzeniu dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej.
Science Point LAB znajduje się na terenie Centrum Handlowego Gemini Park w Bielsku-Białej.
W rejestracji znajduje się punkt informacyjny, w którym można uzyskać informacje dotyczące przestrzeni i wydarzeń Science Point LAB oraz udogodnień dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Każdy odwiedzający może zgłosić swoje szczególne potrzeby organizatorom poprzez wysłanie e‑maila, sms-a lub telefonicznie przed wizytą lub w trakcie wizyty w punkcie informacyjnym.
Punkt informacyjny jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób z niedosłuchem.
W „Science Point LAB” nauka jest dostępna dla każdego, również dla osób ze specjalnymi potrzebami. Przestrzeń jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Osoby słabosłyszące mogą skorzystać z pętli indukcyjnej wspomagającej rozumienie mowy w aparacie słuchowym. Raz w tygodniu pełni dyżur tłumacz na język migowy.
Uniwersytet Bielsko-Bialski zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej sciencepoint.ubb.edu.pl.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest w większości zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, zgodność z standardem WCAG 2.1. Wyjątkiem są niezgodności lub wyłączenia wymienione poniżej.
Treści niedostępne
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Każdy ma prawo:
Żądanie musi zawierać:
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Informacje dodatkowe
Inne informacje i oświadczenia
Informujemy, że treści niedostępne wynikające z błędów redaktorskich są systematycznie poprawiane. Dodatkowo prowadzimy prace nad zwiększeniem dostępności udostępnianych dokumentów elektronicznych, opisem alternatywnym do grafik, audiodeskrypcją i dostępem alternatywnym do informacji o podstawowej działalności uczelni.
Działania objęte projektem odbywają się w miejscach wolnych od barier architektonicznych. Dzięki bardzo dogodnej lokalizacji CH Gemini w centrum miasta, wszyscy zainteresowani mają ułatwiony dojazd zarówno komunikacją publiczną (przystanek autobusowy przylega do terenu Gemini), jak i samochodem osobowym lub innym zorganizowanym środkiem transportu.
Na terenie CH Gemini Park znajdują się oznakowane miejsca parkingowe, jak również infrastruktura dla wózków inwalidzkich: windy, progi, podjazdy, toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W razie potrzeby możliwe jest udostępnienie wózka inwalidzkiego.
Teren pozbawiony jest barier architektonicznych - dojazd drogami asfaltowymi lub wyłożonymi kostką chodnikową. W niektórych miejscach możliwe są utrudnienia takie jak nierówności w płytach chodnikowych, ścieżki gruntowe, wyższe krawężniki.
Na terenie CH Gemini znajdują się toalety, które posiadają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz dostosowania dla rodziców z dziećmi – miejsca do przewijania i karmienia.
Na teren Science Point LAB możliwe będzie wejście z psem asystującym, za okazaniem dokumentów potwierdzających kwalifikacje psa.
Istnieje możliwość przechowania odzieży wierzchniej na czas trwania wydarzeń w Science Point LAB.
©2024 Uniwersytet Bielsko-Bialski. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Dział Marketingu UBB
"Science Point UBB - LAB Minicentrum Nauki
w Bielsku-Białej”
UMOWA Nr POPUL/SP/0069/2023/01
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.
DOFINANSOWANIE
305 470,00 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ
339 870,00 zł
DATA PODPISANIA UMOWY
28.07.2023