Zapraszamy na Dni Nowych Technologii w Science Point Lab!

Data: 05.03.2024 Kategoria: Zajęcia

Od środy 6 marca do soboty 9 marca na odwiedzających Minicentrum Nauki w Gemini Park czekają pokazy i warsztaty z udziałem zaproszonych firm oraz pracowników i studentów z kół naukowych UBB. Wydarzenia będą skoncentrowane na prezentacji nowoczesnych technologii, urządzeń i rozwiązań informatycznych oraz technicznych.

Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. To niepowtarzalna okazja do eksperymentowania i zgłębiania możliwości, jakie dają nowe technologie i odkrywania, jak nowoczesne rozwiązania mogą zmieniać nasze życie! Program z pewnością jest zróżnicowany i oferuje dzieciom i dorosłym wiele możliwości do zapoznania się z nowymi technologiami.

W środę i czwartek będziemy gościć FabLab z Bielska-Białej (https://www.facebook.com/fablab24) . Jak sami o sobie piszą, FabLab to „…laboratorium produkcji, miejsce gdzie swój pomysł możesz zamienić w rzeczywisty przedmiot!” W obszarze zainteresowania firmy jest druk 3D, szybkie prototypowanie i modelowanie przestrzenne, a także warsztaty i szkolenia dla najmłodszych.

Firma ASTOR, dostarczająca inteligentne technologie dla przemysłu, zaprezentuje robota Astorino – rewolucyjne rozwiązanie do nauki robotyki przemysłowej.

Centrum Inżynieryjne Sp. z o.o., mgr inż. Damian Kolny i Koło Naukowe VIP UBB zaprezentują wirtualną fabrykę, a sekcja koła informatycznego RESET Gamedev działającego na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim pokaże technologię VR. Nowe metody pomiarowe przy zastosowaniu technologii laserowych i ręcznych skanerów z pewnością zaciekawią odwiedzających. Firma IDT ERA Dronów podzieli się swoim doświadczeniem w praktycznym zastosowaniu dronów dzięki współpracy z przedstawicielami wielu branż, między innymi Lasów Państwowych, geodezji czy rolnictwa.

W piątek 8 marca nie zabraknie naukowych akcentów dedykowanych szczególnie dla Pań. Prelekcję poprowadzi dr hab. inż. Robert Drobina, prof. UBB.

plakat_inzynier_v2_poprawka.webp

Program wydarzenia:

6 marca 2024 (środa), godzina 9-16

1. Fab Lab ARR SA
    Warsztaty techniczne dla dzieci:  LEGO Mindstorms. Drukarki 3d
  2. UBB, Sekcja koła informatycznego Gamedev
    Wirtualna rzeczywistość i wykorzystanie nowoczesnych technologii w grach komputerowych
  3. ASTOR Sp. z o.o.

7 marca 2024 (czwartek), godzina 9-16

1. FabLab ARR SA
    Warsztaty techniczne dla dzieci:  LEGO Mindstorms. Drukarki 3d
  2. ASTOR Sp. z o.o.